• دکتر فروزش :تاکنون ۱۳۰ نفر از بستگان حادثه سقوط هواپیما مراجعه کرده اند

   دکتر فروزش :تاکنون ۱۳۰ نفر از بستگان حادثه سقوط هواپیما مراجعه کرده اند

   دکتر فروزش :تاکنون ۱۳۰ نفر از بستگان حادثه سقوط هواپیما مراجعه کرده اند

   مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: از مجموع ۱۴۷ مسافر ایرانی جانباخته هواپیمای اوکراینی، بستگان ۱۳۰ جان باخته برای نمونه برداری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند

   تاکنون ۱۳۰ نفر از بستگان حادثه سقوط هواپیما مراجعه کرده اندآقای دکتر مهدی فروزش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: از ابتدای اعلام حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در شهرستان شهریار، همکاران ما در قالب گروه مدیریت بحران در محل حادثه حضور داشتند و بر نحوه جمع آوری اجساد نظارت کردند و همه اجساد در کاور قرار گرفت و برای نمونه برداری به مرکز تشخیصی کهریزک منتقل شد.
   وی با بیان اینکه روز گذشته نمونه برداری از بقایای اجساد به پایان رسید گفت: هم اکنون نمونه گیری از بستگان متوفیان در حال انجام است و از ۱۴۷ مسافر ایرانی، تاکنون ۱۳۰ نفر از بستگان جان باختگان مراجعه کردند و ما از بقیه بستگان درخواست می‌کنیم در اسرع وقت به مراکز پزشکی قانونی محل سکونت جان باختگان مراجعه کنند تا در تطبیق نهایی و تحویل اجساد به بستگان با تاخیر مواجه نشویم.
   دکتر فروزش اضافه کرد: البته در این هواپیما ۱۷۶ مسافر و خدمه جان باختند که ۲۹ نفر از این مسافران اتباع خارجی هستند که به بستگان آن‌ها دسترسی نداریم و در مذاکره با پلیس اینترپل مقرر شد نمونه‌های دی ان‌ای بستگان آن‌ها به ما ارسال شود تا تطبیق نهایی انجام شود.
   وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کار تطبیق چه زمانی آغاز می‌شود؟ گفت: قاعدتا بر اساس اصول فنی باید همه نمونه‌های بستگان احصاء شود تا از طریق نمونه‌های اجساد بتوانیم تطبیق را انجام دهیم و همه هدف ما این است که تحویل اجساد کامل باشد تا اشکالات بعدی در تعیین هویت ایجاد نشود.
   دکتر فروزش افزود: ما در خصوص ۲۹ تبعه خارجی این پرواز دچار مشکل شده ایم و کار ما را به تعویق انداخته است که امیدواریم با ارسال نمونه‌های دی ان‌ای بستگان این افراد، هر چه سریع تر کار تطبیق، انجام شود.
   مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: اگر بستگان این جان باختگان اطلاعات بیشتری خواستند با شماره
   ۹ - ۵۶۵۲۴۸۰۱ که شماره مرکز تشخیصی کهریزک است تماس حاصل کنند


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: