• مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: آزمایشگاه پزشکی قانونی کهریزک رتبه نخست در خاورمیانه را دارد

   مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: آزمایشگاه پزشکی قانونی کهریزک رتبه نخست در خاورمیانه را دارد

   مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: آزمایشگاه پزشکی قانونی کهریزک رتبه نخست در خاورمیانه را دارد

   مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران: مرکز تشخیصی آزمایشگاهی پزشکی قانونی کهریزک از نظر تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی متخصص رتبه نخست در خاورمیانه را دارد

   به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان تهران دکترمسعود قادی پاشا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد وخاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیرافزود: امروزه پزشکی قانونی با استفاده از روش های علمی روز دنیا و با استفاده از تجهیزات و امکانات نوین و پیشرفته در احقاق حق و اجرای عدالت بازوی توانمند مرجع قضایی محسوب می شود.
   وی ادامه داد: اداره کل پزشکی قانونی استان تهران دارای ۲۰ مرکزبرای خدمات رسانی به مراجعان است که ۱۳ مرکز آن در شهرستان های استان تهران و ۵مرکز هم در شهر تهران و یک واحد کمیسیون و مرکز آزمایشگاهی واقع در کهریزک به عنوان قطب و مرجع در کشور مطرح است.
   دکترقادی پاشا گفت: پزشکی قانونی استان تهران با استفاده و پیاده سازی مدیریت ارزش ها و فعالیت در جهت اهداف و سیاست های سازمان پزشکی قانونی خود را همسو کرده است.
   وی افزود: برای دستیابی به این اهداف برنامه ریزی، سازماندهی سرپرستی و کنترل اصول مدیریت و تکریم ارباب رجوع، توسعه کیفیت خدمات، بهره وری از نیروی انسانی، استفاده از استعدادهای افراد و شناسایی گلو گاه های فساد و رفع آن را دردستور کار خود قرار داده ایم.

   معاینه جسد ۵درصد از علت مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی است
   مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در عمل معاینه جسد علت مراجعه ۵ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز پزشکی قانونی است.
   وی ادامه داد: ۸۰ درصد از مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی را هم شامل معاینات سرپایی مانند نزاع و دندانپزشکی قانونی است و ۱۵ درصد باقی مانده هم شامل آمار مراجعه کنندگان به آزمایشگاه هایی مانند سم شناسی و آسیب شناسی است.

   237هزار معاینه در سال گذشته انجام شد
   دکترقادی پاشا گفت: در سال گذشته (۹۷) ۲۳۷ هزار معاینه در مراکز پزشکی قانونی استان تهران انجام شد که نسب به مدت مشابه سال قبل از آن (۱۳۹۶) حدود ۱، ۴ درصد رشد داشت.
   وی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۱۴۹ جسد هم معاینه شد که نسبت به سال قبل از در سال ۹۶ شاهد کاهش۹دهم درصدی معاینه جسد بودیم.
   مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران خاطرنشان کرد: پارسال ۸۷ هزار مراجعه کننده به آزمایشگاه سم شناسی داشتیم که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ هم ۱۰ درصد رشد داشتیم و در بخش پاتولوژی هم ۲۵ هزار لام آزمایشگاهی به این مرکز ارجاع شد که نسب به سال قبل از آن شاهد رشد ۱۹ درصدی از این زمینه بودیم.
   وی افزود: همچنین سال گذشته ۱۰ هزار نمونه به آزمایشگاه سرلوژی پزشکی قانونی استان تهران ارسال شد نسبت به سال قبل از آن ۲۴، ۹ درصد رشد داشت و در بخش آزمایشگاه ژنتیک هم ۳۴ هزار نمونه داشتیم که نسبت به سال ۹۶ شاهد رشد ۴۶ درصدی در این خصوص بودیم.
   وی تاکید کرد: در مجموع پزشکی قانونی استان تهران ۱۹ درصد از کل معاینات پزشکی قانونی در کشور را به خود اختصاص داده است.
   دکترقادی پاشا گفت: پزشکی قانونی با استفاده از تیم های متخصص مدیریت بحران و کارشناسان و متخصصان متبحر خود در مواردی مانند حوادث دسته جمعی در حداقل زمان و با کیفیت بالا مانند حوادث اتوبوس دانشگاه آزاد، کشتی سانچی، ساختمان پلاسکو و حوادث تروریستی حله انجام وظیفه می کند معاینه اجساد را انجام و احراز هویت کرده و اجساد را به خانواده هایشان تحویل می دهد.
   وی تاکید کرد: به هیمن دلیل است که پزشکی قانونی استان تهران به عنوان قطب و مرجع پزشکی قانونی در کشور مطرح است و به تمام معاینات و نمونه های ارسالی آزمایشگاهی و نمونه ژنتیک ارسال شده پاسخ می دهد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: