• فوت69نفر ناشی از مسمومیت با قرص برنج در استان تهران

   فوت69نفر ناشی از مسمومیت با قرص برنج در استان تهران

   فوت69نفر ناشی از مسمومیت با قرص برنج در استان تهران

   درپنج ماه نخست سالجاری 69مورد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 35درصد افزایش یافته است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران،درپنج ماه نخست امسال ،شصت ونه نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال فبل که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج51نفر اعلام شده بود35درصد افزایش یافته است.

   بنابر این گزارش از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در 5ماه ،44نفرمرد و 25نفر زن بوده اند.ودرمردادماه سال97،بیست مورد فوتی براثرمسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

   آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی نمودن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار میگیرد،به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

   این قرص ظرف مدت 3 تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد در اثر مرگی دردناک خواهد مرد.در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

   دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج عبارتند از:

   1- مصرف اشتباه قرص موجود در برنج.

   2- مصرف قرص های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند.

   3- مصرف جهت خودکشی

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: