FA | EN | AR
يکشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 276
جمع بازديدها تاكنون: 886681


پيام تبريك دكترمسعودقادي پاشا مديركل پزشكي قانوني استان تهران به مناسبت يكم شهريور روزپزشك

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش روابط عمومي پزشكي قانوني استان تهران،دكترقادي پاشا عنوان نمود: حضرت امام جعفر صادق (ع): «پزشکان حاذق و مورد اعتماد، هم‌ردیف فقهای بصیر و دانا هستند».
یکم شهریورماه سالروز ولادت شیخ‌الرئیس «حسین بن عبدالله» معروف به «ابن‌سینا» و روز پزشک بهانه شایسته‌ای است که تلاش‌های ارزنده پزشکان استان تهران مورد توجه و تقدیر قرار گیرد.
 روز پزشک به معنای حقیقی کلمه روز بزرگ‌داشت علم مبتنی بر ایمان و معرفت و روز تکریم فرزندان فرهیخته و مستعد ملتی است که اراده کرده تا با اقتدا به پیش‌کسوتان نام‌دار خود، گذشته افتخارآفرین علمی‌ِشان را احیاء و جای‌گاه شایسته خویش را در این عرصه گسترده به اثبات برسانند.
 همانانی که طبابت را با حکمت و اخلاق در آمیخته و با دم مسیحیائی خویش، درد و رنج را از جسم و روان دردمندان زدوده و شوق امید را در کالبد جسم و روح زندگی آنان می‌دمند.
 در دین مبین اسلام دانش پزشکی همسان علم دین و از شریف‌ترین علوم به شمار آمده است.
در کشور عزیز ما نیز، ‌طبابت و طبیب همواره از قداست و احترام زیادی برخوردار بوده و اهمیت و توجه ویژه دیرپای ایرانیان به این علم، سبب شده قله‌های علم پزشکی توسط مشاهیر و دانش‌مندان برجسته ایرانی در طول تاریخ فتح شود و نام ایران با تاریخ طب گره بخورد.
اینجانب ضمن یاد و خاطره شهدای جامعه پزشکی که با از خودگذشتگی و آراستگی به عالی‌ترین درجه رفیع شهادت نائل گردیدند، روز پزشک را به تمام پزشکان اداره كل پزشكي قانوني استان تهران كه تلاش می‌کنند تبریک و تهنیت گفته برای همه آنان از درگاه حضرت احدیت آرزوی سلامتی و توفیق خواستارم.

تاریخ انتشار: ٢١:١١ -1396/05/30 کد مطلب :٢٩٣٦٦
  نسخه چاپي

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی:تهران، خیابان آیت الله طالقانی، بعد از بهار،پلاک 108 - کدپستی: 1114795113
تلفن: 77638714، دورنگار: 55616615
پیام کوتاه: 100077507743